PIRMS DZEMDĪBU PIRTS RITUĀLS

Pirms dzemdību pirts rituāls ir īpašs pirts baudījums topošajai māmiņai pirms dzemdībām. Šis pirts rituāls ir unikāls ar to, ka to vada sertificēta vecmāte pirtniece, kuras pamatdarbs ir stacionārā, dzemdību nodaļā.  Pievienotā vērtība šim pirts rituālam ir tā, ka sieviete var lēni un nesteidzīgi izrunāt visus svarīgos grūtniecības, dzemdību, pēcdzemdību kā arī jaundzimušā aprūpes  jautājumus uz kuriem atbildes sniedz ikdienā praktizējošā vecmāte, kā arī ir iespēja iepazīties tuvāk un parūpēties par savu atbalsta komandu dzemdībās slēdzot individuālu dzemdību līgumu.

Pirms dzemdību pirts rituāls maigs un atbilstošs grūtnieces vajadzībām. Pērtuves temperatūra ir 40-45 grādi, pērtuve ir mitra, līdz ar to ir ļoti maigs pirts gariņš. Pirts mērķis vairāk ir vērsts uz ralaksāciju un atpūtu, domu sakārtošanu  un sagatavošanos dzemdībām. Siltumā atslābst ķermeņa muskuļi un saites. Klusumā un mierā sieviete var atslābināties un netraucēti atpūsties. Viegla medus masāža ļauj sajust savu ķermeni un noskaņoties kopējam darbiņam - dzemdībām. Norimst skrejošās domas par dzemdību termiņu, sagatavošanos dzemdībām un izgaist bailes par tām.

Dzemdībām kā radību rituālam ir jāgatavojas, lai nodrošinātu, vieglu dzemdību gaitu un iznākumu. Sievietei jāgatavojas gaidāmajam dzemdību procesam psiholoģiski un emocionāli, paļaujoties uz augstākiem spēkiem, ka dzemdību rezultāts būs veiksmīgs gan mātei, gan bērnam. Senatnē sievietes attīstīja daudz dziļāku ļaušanos radībām paļaujoties uz dabas spēkiem un savu ķermeni.

Dzemdības ir viens no sievietes iniciācijas rituāliem  un šādos īpašos brīžos senči piesauca Dievības un lūdz atbalstu dzimtai. īpaši svarīgi ir aicināt palīgā dzimtas sievas un dzīvības sargātājas Māru un Laimu.

Parūpējies par sevi pirms dzemdībām, izbaudot skaistu pirmsdzemdību pirts rituālu!

Pirtniece Anda